tisdag, februari 16

Noterat

En man satt och hetsåt en semla utanför konsum precis. Jag åt frukt till lunch och sallad på frukttiden. Näe, jag har fan ingen frukttid. Man är väl ingen matnazist heller. Jag gör kaffe med kärlek, eller så säger ryktet här på jobbet iallafall. Ba Äre du som har gjort kaffet? Näe. Då vill jag inte ha. Kul att man är uppskattad för dom viktiga sakerna ändå.

6 kommentarer:

ania sa...

haha här äre tvärtom, mina kompisar ba "äre du som gjort kaffet!?!?!? BLÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ DÅ VILL INTE JAG HA!! rävgift!"

:D

:c

Linn sa...

hahaha. Ahmen jag är drillad hemifrån från väldigt tidiga år serru.

ania sa...

jamen jag tror det är mina år på panschishem, där vill de ju ha rävgiftsstarkt kaffe. med 20 sockerbitar och en skvätt grädde.

Linn sa...

Mmm. Fast jag gillar också starkt kaffe. Eventuellt är dom jag jobbar med helt handikappade på att göra kaffe och liksom häller i lite på måfå och då kan jag komma och trumfa.

ania sa...

KAN vara så ja. ;D

ania sa...

och ok nu svarar jag tillbaks här fast det blir skumt, haha. asså jag kan flytta typ VILKEN DAG SOM HELST och pengar är inget problem asså äre typ deposititon osv inblandat är jag GAME, ok?! haha!! asså jag kan svära på nils poppes (eh var fan kom jus han ifrån??) grav att jag är den ängsligaste och bästa hyresgästen i världshistorien, u know. skulle typ hellre dö än att låta nåt bli det minsta skevt i nån annans lya osv. fan va du är fin som tänker på mig i detta läge öht ;D;D;D