torsdag, februari 10

Dagens sakny

Häxan som botar mig. Jag VET att det finns dom som sysslar med kraniosakral terapi i Stockholm också men jag vill ha min häxa, konstiga kopparpinnar, besvärjelser och allt. Har huvudvärk som jag VET kommer från nån jävla hinna eller sena eller vad fan det är som sitter snett och HON KAN BOTA MIG. Deppen: hon bor i skogen och jobbar enbart under min egen arbetstid. Måste således ta en dag ledigt från jobbet för att åka och ligga på en brits i en timma och bli botad. Uuuäää! Vill ha nuuuuu.

3 kommentarer:

Limpy sa...

Berätta mer om häxan. Var hittade du henne? Hur funkar det?

Linn sa...

Hon hade vanlig massagestudio förr och jag började gå där när jag fick problem med ryggen för att jag var övertränad när jag var i tonåren. Sen började jag plugga och fick asont i huvudet och då tänkte jag att det säkert var spänningshuvudvärk så jag bokade en massagetid. Och då hade hon gått den här utbildningen och ba jag provar nåt nytt. Sen hade jag inte ont i huvudet på typ tre år. Så gjorde jag det igen, samma sak igen. Det är helt sjukt, men det funkar. Här kan du läsa om kraniosakral terapi: http://www.kraniosakral.se/

sen finns det dom som tycker det är befängt och om det läser man här: http://www.dagensmedicin.se/asikter/blogg/gastbloggar/mats_reimer/2009/08/26/kraniosakral-queckenstedt-/index.xml

Jag tycker att det funkar helt sinnessjukt bra och jag får på riktigt ont i kroppen i två dagar efter en behandling, men man får ju tro på vad man vill.

Limpy sa...

Häftigt!